Lednová edice novinek v PPC

Je to neuvěřitelné, ale v lednu jsem narazila na stejné množství zajímavých článků v češtině jako v angličtině. To se mi snad ještě nikdy nestalo!

Můj vítěz měsíce byl jednoznačně článek od Větrovky, který nás měl připravit na příští vánoční sezónu. Především se mi líbil způsob zanesení do grafu vývoj aktivity konkurence. Můžete si zobrazit vývoj jejich průměrné pozice i impression sharu. Jak to, že mě nikdy nenapadlo stáhnout Auction insights report s dimenzí času? :)

PPC Hero přineslo tipy, jak analyzovat kampaň v Excelu. Samotný popis toho, jak můžete kampaně analyzovat není příliš objevný. Nicméně poukazuje na důležitost promyšlené struktury v kampaních a také konzistentního pojmenování. V příkladu je pojmenování kampaně strukturováno následovně: Město_KategorieSlužeb_TypKampaně. Díky tomu jste schopní reportovat a analyzovat ta stejná data z různých pohledů, podle toho jak zrovna potřebujete.

Karel Rujz z Pecka Design tentokrát radí, jak v inzerátu zobrazit nejnižší cenu z feedu Heureky za pomoci Open Refine. V článku najdete přesný postup, jak feed očistit a celou akci zautomatizovat skriptem. Snad to v únoru zvládnu vyzkoušet.

A jako inspiraci pro zautomatizovaní optimalizace v účtu přidávám článek s 26 Adwords filtry. Provede vás filtry od CPA, přes skóre kvality až po vyhledávací dotazy. Přidávají jeden tip na závěr: filtry se v účtu ukládají v pořadí, kterém je tvoříte. Pokud nechcete mít bordel, promyslete si, v jakém pořadí je začnete vytvářet.

Nakonec musím přidat tip na sérii 9 webinářů, která vzniká v produkci českého Googlu za pomoci našich certifikovaných trenérů.  Na co se můžete těšit?

  1. Úvod do Adwords
  2. Nastavení kampaně
  3. Aukce v Adwords
  4. Cílení ve vyhledávací síti
  5. Reklamy ve vyhledávací síti
  6. Obsahová síť
  7. Reporting
  8. Automatizace a měření
  9. Strategie a optimalizace

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn.Povinná pole jsou označena *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>