WebExpo z druhé strany (z té mojí)

Přiznám se bez mučení, že jsem vlastně nikdy úplně netoužila se WebExpa zúčastnit. Spousta programátorských témat, pro mě absolutně neznámí řečníci a hejty na Twitteru znamenali dokonalý odrazovací mix.

Na druhou stranu jsem měla vysoko na piedestalu postavený Marketing Festival, což je vlastně jediná konference, které se každý rok účastním. Hned v prvním ročníku mě nadchl Jindrův velmi dedikovaný styl příprav a chuť dělat věci líp. Protože to se mnou silně rezonuje, vždy jsem měla potřebu mu nějakým způsobem pomoct, tak jsem se Festivalu aspoň účastnila :)

Nicméně letos mi spolupráce s Webexpem trochu rozšířila pohled na věc. Tím jak jsem organizaci blízko, vidím, kolik je i za touto konferencí práce, jen se o tom vůbec nemluví. Maká se na tom celý rok. Už v prosinci, když nás Šárka oslovila, měla spoustu speakerů domluvených nebo rozjednaných, rozpracovaný web a vymyšlené, jak bude probíhat oslava 10.narozenin WebExpa. Řečníky sice netrénuje, ani po nich nechce originální přednášku jen pro WebExpo (ale to je oříšek i pro Marketing Festival), ale pořádá nácviky přednášek a navíc má backup speakery, kdyby se něco v průběhu akce stalo něco nepředvídatelného. 

Jsem vlastně neuvěřitelně překvapená, jak je Šárka v přípravě poctivá! Tím si u mě získala spoustu bodů. 

A tento rok, protože dobře znám pozadí téměř všech speakerů, tak se na mnoho z nich fakt těším. Cítím to jako cestu, rozšířit si svoji bublinu. Slyšet o věcech, které jsou úplně mimo můj obor s vírou, že mě můžou obohatit. Na koho se těším?

  1. Mark Robins – týpek, který ukáže, jak můžou vypadat interaktivní emaily – přijde mi to zajímavý, protože se moc inovací v mailech neděje a přitom přináší tolik peněz
  2. Joe Macleod – bude mluvit o významu ukončení služeb – pořád řešíme call-to-actions jako “Zaregistrujte se nyní”, ale vlastně mě nikdy pořádně nenapadlo se zajímat o to, jak by mělo vypadat odregistrace, nebo zrušení účtu (a přitom všichni chceme, aby i když zákazníci odejdou, tak jim zůstala příjemná vzpomínka, ne?)
  3. Sagit Siegal – s tématem Jak se angličtina coby druhý jazyk projeví na uživatelském prožitku – nad tím jsem sama už několikrát přemýšlela (a nic nevymyslela), tak jsem zvědavá, jestli přijde s něčím zajímavým. Docela by mě zajímalo, jestli někdo má 2 anglické verze – pro rodiláky a pro zbytek světa?
  4. Christophe Willemsen – přednáška se bude týkat návrhu hlasově ovládaných uživatelských rozhraní – vidím, jak se na mobilu čím dál víc vyhledává hlasem. Tato přednáška mi doufám trochu pomůže pochopit, co by se mělo dít potom.
  5. Brendan Kearns – na jeho téma jsem velmi zvědavá, protože jak pracujeme se startupy, tak často vídám produkty, které neřeší problém, který by měly řešit. Prý v přednášce vysvětlí “jak předcházet ošemetným předpovědím ohledně uvažování, cítění a chování uživatelů”. To bych chtěla umět, tak se těším :)

No a pak se ještě těším na to, že ochutnám koblížky od Donutera, že si pojedu zahrát arkádovky a navštívím pivovar. Prostě geeky víkend :) A kdybyste se chtěli taky zúčastnit, tak tady malá slevička:

Marketa (1)

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn.Povinná pole jsou označena *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>