Zápisky z četby: Radikální otevřenost

Rychlé shrnutí knížky: autorka popisuje, jak úspěšně vést tým. Základní myšlenka je, že šéfové vedou (a budují) tým, aby dosáhli výsledků a v tom jim pomáhají vytvořené vztahy s lidmi z týmu. Radikální otevřenost je prý potřeba pro vybudování těchto dobrých vztahů, protože feedback is a gift :) Kniha obsahuje kvalitní soubor myšlenek ohledně vedení týmu, ale je to trochu otravné čtení, protože obsahuje asi milionkrát zdůraznění, že musíte být radikálně otevření.

Chci si zapamatovat, že je potřeba se na vše dívat očima ostatních lidí v týmu. Například když řešíme efektivitu. To lidi nezajímá, oni nechtějí být efektivnější (to chci já, že? :)), oni chtějí míň otravné práce, víc času na zajímavou práci a podobně.

Zpětná vazba by měla mít tuto strukturu: situace, chování, dopad (popsat konkrétní situaci, v které se projevilo chování daného člověka a nakonec popsat, jaký mělo dopad). Když někomu dáváte negativní zpětnou vazbu, která ho rozhodila, tak:

  • uznejte jeho pocity
  • ptejte se, abyste si byli jistí, že ví, co se děje
  • nepřidávejte vlastní pocit viny
  • neříkejte lidem, jak se mají cítit
  • nemějte kapesníčky hned při ruce

Je potřeba tvořit plány profesního růstu. Pro superstars je potřeba najít projekty či příležitosti, které pro ně budou výzvou, a pro rockstars vytvořit prostředí, aby byli produktivní.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn.Povinná pole jsou označena *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>